Ella HapıElla Hapı Etkisi

Ertesi Gün Hapı Kullandıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dünya genelinde birçok çift ilişki yaşamaktadırlar. Çiftler ilişkilerinde gebelik istememeleri durumunda ise olağan olaylara karşı çözümler aramaktadırlar. Erkek bireyin kadın vajinasına döllenmesi sonucunda ise oluşabilecek muhtemel hamileliği engellemek adına ertesi gün hapı kullanılmaktadır. Ertesi gün hapı kullanımı ile birlikte hamilelik oranı belirli bir yüzdelere düşmekte ve kadınlar da rahat bir nefes almaktadırlar. Peki ertesi gün hapı kullandıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İşte detaylar ve daha fazlası ellahapi.com adresinde…

Ertesi Gün Hapı Sonrasında Korunma


Ertesi gün hapı kullanmak, sonraki cinsel ilişkiler için bir korunma yöntemi değildir. Ertesi gün hapı aldıktan sonra tekrar korunmasız cinsel ilişki yaşarsanız gebe kalma olasılığınız vardır. Ertesi gün hapı kullandıktan sonra, bir sonraki adet dönemine kadar cinsel ilişki sırasında engelleyici (kondom vb) yöntemler kullanılmalıdır.

Ertesi Gün Hapı Kullanımı Sonrasında Yan Etkiler


Ertesi gün hapı kadınlar tarafından genelde iyi tolere edilir.Fakat bazı kişilerde baş ağrısı, bulantı (kusma hissi), karın ağrısı, adet gecikmesi gibi yan etkiler gözlemlenebilir. Ertesi gün hapı kullandıktan sonra adet döneminizin 7 güne kadar ertelenmesi söz konusu olabilir. Böyle bir durumda endişe etmeyin, bir sonraki adet döngünüzde ordinary rutinine dönecektir. Fakat adetiniz 7 günden fazla ertelenirse veya normalden hafif ya da yoğunited states gebelik testi yaptırmalısınız.

Ertesi Gün Hapı Sonrasında Kusma


Ertesi gün hapı, günün herhangi bir saatinde, yemekten önce, yemek sırasında ya da sonrasında alınabilir. Ertesi gün hapını kullandıktan sonra three saat içinde kusarsanız, eczaneye dönün ve mümkün olan en okısa sürede başka bir ertesi gün tableti alın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı