Ella Hapı

Ella Hapı Reçetesiz Olarak Satılıyor Mu?

Kadınların istenmeyen gebelik durumları çerçevesinde kullandığı haplar bulunmaktadır. Bunlardan çoğu halk arasındada bilindiği gibi ertesi gün hapları olmaktadır. Dünya genelinde birçok ertesi gün hapı bulunmakta ve bu haplar ortalama %98’e kadar gebeliği engellemektedir. Ertesi gün hapları arasında Türkiye’de tek ve sık kullanılan haplardan biri de ella hapıdır. Ella hapı peki ülkemizde reçetesiz olarak satılıyor mu? İnsanlar ella hapını reçetesiz olarak satın alabilir mi?

Ella hapı tek tablet olarak satılmaktadır. Ella hapının Türkiye’de ki fiyatı her geçen gün artmakta ve insanlar istenmeyen gebelikler için daima kullanmak istemektedirler. Ella hapını 18 yaşından küçük kadınlar satın alamamaktadır. Ella hapı konusunda en sık merak edilen konulardan bir taneside reçetesiz satılıp, satılmadığı konusudur.

Ella hapı reçetesiz alınır mı sorularına geçtiğimiz zaman diliminde Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamalar ile açıklık getirmişti. İşte o açıklama..

Sağlık Bakanlığı’nın her türlü ilacın reçetesiz satışını yasaklamasının ardından gündeme gelen ‘ertesi gün’ hapları konusuna Türk Eczacıları Birliği (TEB) açıklık getirdi.

Sağlık Bakanlığı ile görüşen TEB, “ertesi gün hapı” konusunda öncekinden farklı bir uygulamanın söz konusu olmayacağını açıkladı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı