Ella HapıElla Hapı Etkisi

Ella Hapı Kısırlık Yapar Mı?

İstenmeyen gebelikler için kullanılan ertesi gün hapları günümüzde kadınlarda birçok soruyuda beraberinde getirmektedir. Ertesi gün hapları arasında bilinen ella hapı ise kadınların genelinde kısırlık yapar mı sorularını akıllara getiriyor. Ella hapının fazla kullanılması yumurtaları olumsuz etkiliyor mu? İşte detaylar ellahapi.com adresinde…

Ella hapı uzmanlar tarafından ayda en az bir kez kullanılması gerektiği söylenmektedir. Ella hapının etkisi tamamen yumurtaların döllenmesini engellemekle ilgilidir. Dünyada uzun süren çalışmalar sonrasında uzun zamandır ertesi gün hapları kullanılmakta ve kadınların istenmeyen gebelikleri için büyük bir avantaj yaratmaktadır. Ella hapı kısırlık yapar mı?

Ertesi gün hapı olan Ella, kadınlarda herhangi bir kısırlık yapmamaktadır. Birçok bu konu ile ilgili mesajlar ortalıkta dolansada yumurtalıkların döllenmesini engelleyen ilaç, yumurtalarda genel bir hasara yol açmamaktadır. Kadınların çoğu bu konularda büyük bir tedirginlik yaşasa da aşırı doz kullanılmadığı sürece bir sorun yaratmamaktadır.

Doğum kontrol hapları yumurtlama olmamasını sağlayarak gebeliğin oluşmasına engel olur. Bu etki ilaç bırakılınca kaybolur. Bu nedenle doğum kontrol hapı kullanımı kalıcı kısırlık yapmaz. Ancak kişinin gebe kalabilme durumu bilinmediği için, gebe kalması geciken bir kişi bunu doğum kontrol hapı kullanımına bağlayabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı